Inne

  • Klub Filmowy Trzeciego Wieku

kino mix.jpg

Zapraszam Państwa do kina Łódzkiego Domu Kultury (ul. Traugutta 18), czyli od 1999 roku nieformalnego kina Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jesteśmy jedynym kinem w Łodzi, którego  oferta-Przytulne, jest adresowana głównie do widzów „30+". W miarę naszych możliwości staramy się spełniać Wasze filmowe życzenia, prośby i marzenia. Oprócz filmów fabularnych znajdziecie w naszym repertuarze ciekawe filmy dokumentalne (m.in. turystyczne i biograficzne) oraz rejestracje wybitnych przedstawień teatralnych, operowych i baletowych. Poza ciekawymi filmami, możecie liczyć na miłą atmosferę w naszym-Waszym kinie, a co bardzo ważne – na preferencyjne ceny biletów (wszyscy uczestnicy zajęć na ŁUTW-ie mogą kupować ulgowe bilety w cenie 6 złotych).

Od października 2009 roku działa w kinie ŁDK Klub Filmowy Trzeciego Wieku, w którym prezentujemy klasykę kina światowego w monograficznych przeglądach z udziałem największych aktorskich osobowości (m.in. Brigitte Bardot, Sophii Loren, Bette Davis, Paula Newmana, Vivien Leigh, Catherine Deneuve, Marilyn Monroe, Dustina Hoffmana i Roberta De Niro).

Przy okazji chciałbym bardzo podziękować, ponieważ gdyby nie Państwa częsta obecność, kino ŁDK podzieliłoby los wielu łódzkich kin, które z braku widzów, musiały być zamknięte. Dzięki Wam możemy nadal pokazywać dobre filmy, czujemy się potrzebni, a przygotowywanie niebanalnej oferty filmowej specjalnie dla Państwa sprawia nam bardzo dużo przyjemności.

Jacek Krajewski – kierownik Ośrodka Filmowego ŁDK 

 

  • Klub Koleżeński Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

animatorem zajęć jest Andrzej Łukaszewicz

 

Klub Koleżeński ŁUTW funkcjonuje już dziesięć lat. Jubileusz dziesięciolecia powołania Klubu obchodzić będziemy w listopadzie bieżącego roku.

Klub zorganizowany został do prowadzenia działalności poza dydaktycznej w formie spotkań koleżeńskich słuchaczy naszego Uniwersytetu.

Siedzibą działalności Klubu zostało Śródmiejskie Forum Kultury w Łodzi, ulica Roosevelta 17. W bieżącym roku Forum Kultury zostało przekształcone w Dom Literatury. Siedziba pozostała bez zmian. Również zasady współdziałania Uniwersytetu z Domem Literatury pozostały niezmienione.

W ciągu minionych dziesięciu lat organizowaliśmy wiele spotkań koleżeńskich, wspólnych zabaw i spotkań dyskusyjnych. Braliśmy także udział w imprezach organizowanych przez Forum Kultury.

W miesiącu grudniu ubiegłego roku uczestniczyliśmy w uroczystym Spotkaniu Wigilijnym połączonym z koncertem  pracowników i studentów Akademii Muzycznej. Karnawał zakończyliśmy Zabawą Ostatkową.

W dniu 26 marca 2013 roku o godzinie 17 będziemy uczestniczyć w Koncercie Pasyjnym w wykonaniu pracowników i studentów Akademii Muzycznej. Ze względu na ograniczoną ilośc miejsc konieczne są wcześniejsze zapisy.

W drugiej połowie kwietnia zorganizujemy ognisko w okolicach Lasu Łagiewnickiego. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa.

Od szeregu lat Klub Koleżeński organizuje w każdy wtorek o godzinie 16 na terenie Domu Literatury bezpłatne spotkania konwersacyjne pod hasłem „Literatura bez granic". Spotkania odbywają się w języku angielskim.

Zachęcamy do włączenia się w działalnośc Klubu Koleżeńskiego.

Załączamy pozdrowienia

Zarząd Klubu Koleżeńskiego