04.10.2023R. INAUGURACJA NOWEGO ROKU DZIAŁALNOŚCI ŁUTW

Inauguracja nowego roku działalności ŁUTW

4 października 2023 roku rozpoczęliśmy kolejny, już 45. rok działalności ŁUTW. Tak, tak kochani, w przyszłym roku obchodzimy taki piękny jubileusz! Na początku, jak zwykle, głos zabrała prezes Alicja Korytkowska. Serdecznie powitała przedstawicieli UŁ: prof. dr hab. Roberta Zakrzewskiego – Prorektora Uniwersytetu Łódzkiego, prof. dr hab. Wiesława Pusia – prelegenta wykładu inauguracyjnego „Początki Łodzi akademickiej” oraz zaproszonych gości: dr hab. Marcina Gołaszewskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej,  Tomasza Anielaka – reprezentującego Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Pawła Bliźniuka – występującego w imieniu Prezydent Miasta Łodzi, Zbigniewa Waremczuka – Przewodniczącego Rady Seniorów, Janinę Tropisz – przedstawiciela Społecznej Rady Seniorów oraz Katarzynę Roszkowską-Świtaj – kustosza Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.  Bardzo serdecznie zostali również powitani wszyscy członkowie ŁUTW, zarówno ci „starzy” jak i ci, którzy w tym roku zdecydowali się wstąpić w szeregi słuchaczy naszej uczelni. Nie zapomniano również o członkach honorowych. Potem głos zabierali kolejno: dr Marcin Gołaszewski, Paweł Bliźniuk – Dyrektor Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych oraz prof. Robert Zakrzewski, który przekazał nam życzenia od pani rektor Elżbiety Żądzińskiej.

Uniwersytetowi Łódzkiemu ŁUTW bardzo dużo zawdzięcza. Od początku ta uczelnia nas wspiera oraz udostępnia swoje pomieszczenia dla wykładów i zajęć w sekcjach. Od tego roku również na UŁ mieści się nasze biuro. Serdecznie za to dziękujemy, o czym nie omieszkała wspomnieć prezes Alicja Korytkowska. Szeroko omówiła ona bardzo zróżnicowaną działalność i bogatą ofertę ŁUTW, podkreśliła, że jesteśmy najstarszą i najliczniejszą tego typu placówką w mieście, a naszymi członkami często zostają już dzieci lub inni członkowie rodzin obecnych lub dawnych słuchaczy.

Na zakończenie niezwykle interesujący wykład o początkach Łodzi akademickiej wygłosił prof. dr hab. Wiesław Puś. Szczerze podziwiamy wiedzę, charyzmę i pamięć pana profesor

Aleksandra Wiktorowska