2.02.2024R. POGRZEB DR BRYGIDY BUTRYMOWICZ

Rok 2024. rozpoczął się dla naszego Stowarzyszenia smutno. 2 lutego na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej odbył się pogrzeb dr Brygidy Butrymowicz, prezes LUTW im. H. Kretz w latach 1999 - 2011. Odeszła po długiej chorobie, choć prawie do końca interesowała się naszymi sprawami. Dr Brygida Butrymowicz była nauczycielem akademickim na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ. W pogrzebie wziął udział poczet sztandarowy UŁ; w imieniu społeczności Uniwersytetu Zmarłą pożegnała dziekan WNoW. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała bardzo liczna grupa słuchaczy, a prezes Alicja Korytkowska pięknie, wzruszająco pożegnała swą poprzedniczkę. Pamięć o dr Brygidzie Butrymowicz długo będzie żywa wśród słuchaczy LUTW: to dzięki Niej mamy przecież Biuletyn i wiele innych wydawnictw.

DANUTA ZAWILSKA